O Sztafecie Czaromagicznej

Czym jest Sztafeta Czaromagiczna?
   
    Sztafeta Czaromagiczna to nowo wymyślone czarodziejskie wydarzenie sportowe. Obejmuje ono cały czarodziejski świat. Jego zadaniem jest krzewić idee miłej rywalizacji i polepszania swoich magicznych umiejętności. Sztafeta dostępna jest dla każdej szkoły magicznej na Świecie. Została ona stworzona, żeby w jakiś sposób zastąpić zdelegalizowany przez Ministerstwo Magii Turniej Trójmagiczny, który uznany został za zbyt niebezpieczny.

 Zasady Sztafety Czaromagicznej

   Jak zostało wcześniej wspomniane, każda magiczna akademia na świecie może podjąć się udziału w tym konkursie. W tym celu należy wytypować trzech najzdolniejszych uczniów w szkole, w tym jednego z nim uczynić Kapitanem Drużyny. Tenże Kapitan ma prawo sam lub z pomocą dwóch kolegów z drużyny złożyć sztab drużynowy, składający się z jednego nauczycieli i czwórki uczniów, którzy nieustannie będą dbali, doradzali i pomagali szkolnej drużynie. 

    Drużyna wraz ze Sztabem i zależnie od decyzji dyrektora większą lub mniejszą częścią szkoły przyjeżdżają na rok szkolny do placówki, w której to odbywać ma się Szatfeta. Tam zapewnione mają wyżywienie, zameldowanie i wszystko, czego potrzeba im na czas konkursu. Zapewnione mają również lekcje w tejże placówce szkolnej.

    Sztafeta Czaromagiczna polega na wykonywaniu rozmaitych zadań w formie wyścigu. Zadaniem drużyny i sztabu nazwanych łącznie Patrolem jest jako pierwszej znaleźć na terenie szkoły Serce Magii. By je jednak znaleźć, potrzebują wskazówek i o te właśnie wskazówki prześcigać się będą w comiesięcznych zadaniach. Oczywiście znalezienie Serca wymaga też od Patrolu intelektu, wiedzy i pokonania wielu zagadek i trudności stojących na ich drodze.

    Nagrodą za zwycięstwo w Sztafecie jest medal Najlepszej z Najlepszych wręczany dyrektorowi szkoły. Ma on być żywym dowodem na to, że szkoła ta faktycznie jest Najlepszą z Najlepszych szkół, a uczniowie w niej mają największą wiedzę magiczną,

I Sztafeta Czaromagiczna w Chrumkowie

    Pierwsza edycja tego jakże wspaniałego konkursu miejsce swoje będzie miała w Chrumkowieckiej Akademii na Świniarszczyźnie. Dokładna data jego rozpoczęcia to pierwszy października roku pańskiego 2017. Zaproszenie do wzięcia udziału rozesłane zostały do dwunastu szkół, jednakże nie liczy się na tak wysoką frekwencję w tym roku. 

    Tegoroczna edycja ma na celu przybliżenie słowiańskiego, nieco wycofanego w ogólnej kulturze, świata czarodziejskiego oraz podbudowanie pozycji Akademii Chrumków w magicznej Europie. 

2 komentarze:

  1. oooch.. czuję się zafascynowana

    OdpowiedzUsuń
  2. Szatfeta? Raczej Sztafeta.

    Już nie mogę się doczekać czytania. Naprawdę świetny pomysł (i śliczne obrazki!).

    OdpowiedzUsuń

"Stając w świetle zadania, jakim jest przyciągnięcie do Chrumkowskiej Akademi jak największej ilości światłych umysłów, informuję ja was, że każdy przyzwoity członek czaromagicznego, słowiańskiego społeczeństwa o niezachwianej świadomości narodowej, powinien się z sumieniem swym rozliczyć, czyli komentarz po sobie zostawić."
Wielki Magus, Przewodnicący Rady Radomia, Kawaler Orderu Boruty II stopnia~ Antoni Macierewicz.
PS; w przypadku sprzecznej z sumieniem postawy, dom człowieka takiego może przypadkiem znaleźć się w centrum strefy atomowej.

Czarodziejscy Radni Radomscy